ДЕПАРТАМЕНТ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ ІНФОРМУЄ

Як повідомив ДЕПАРТАМЕНТ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ   мешканців Львівщини закликають дотримуватись правил гігієни для профілактики коронавірусу.

Медики закликають  дотримуватись звичайних заходів обережності. Ці прості рекомендації допоможуть знизити ризики інфікування коронавірусом.

“Потрібно дбати, щоб руки були чистими. Якщо ви не маєте доступу до води з милом, то носіть кишеньковий антисептик. Антисетик, який містить від 60 до 80 % спирту, гарантує знищення вірусів, в тому числі і коронавірусу. Усі поверхні, до яких ми доторкаємось впродовж дня, повинні хоча б двічі вдень очищатись за допомогою дезінфекційних засобів. Є рекомендація, якщо наші руки не помиті ми не повинні ними торкатись обличчя.  Якщо ви привітались з іншою людиною за руку – це теж підстава скористатись антисептиком. Не варто їсти стейки з кров’ю та інші вироби тваринного, рибного походження без належної термічної обробки”,  – розповіла головний експерт з епідеміології департаменту охорони здоров’я Наталія Тімко.

Окрім того вона наголосила, при погіршенні стану здоров’я необхідно одразу звернутись до свого сімейного лікаря.

“Це стосується не лише коронавірусу, зараз є багато випадків  захворювання на грип,у тому числі чотири летальних серед населення Львівщини.  Для того, щоб людина не поширювала вірус серед оточуючих вона не повинна користуватись громадським транспортом. Ця особа не повинна зустрічатись із великою кількістю людей. Коли  особа залишається вдома і приходить сімейний лікар, то він орієнтується, які подальші дії, чи це госпіталізація, чи подальше лікування вдома за місцем проживання.

Зазначимо, людей, які повернулись з країни, у якій зафіксовано спалах коронавірусу, просять повідомляти про це департамент охорони здоров’я ЛОДА шляхом заповнення онлайн-форми за посиланням або в телефонному режимі за номером: 260-19-18.

Від 12 березня 2020 року на Львівщині введено карантинні заходи

Зазначимо, що згідно з рішенням комісії карантин триватиме з 12 березня до 3 квітня 2020 року, і передбачає заборону відвідування закладів освіти її здобувачами, а також проведення всіх масових заходів, у яких бере участь понад 200 осіб, крім заходів, необхідних для забезпечення роботи органів державної влади та органів місцевого самоврядування. Спортивні заходи дозволяється проводити без участі глядачів (уболівальників).

«Впровадження карантину на усій території України є однозначно своєчасним кроком держави. Світовий досвід показує, що у такий спосіб ми можемо уберегти людей і максимально спростити навантаження на наші лікарні, тому запроваджені заходи допоможуть нашій системі охорони здоров’я підготуватися краще до можливих викликів. А ми, органи виконавчої влади, місцевого самоврядування, зі свого боку маємо для цього створити всі умови. На мою думку, уряд до прийнятих учорашніх заходів має долучити механізм спрощення проведення державних закупівель. Адже відомо, що основна проблема для порятунку людей, уражених коронавірусом, є наявність апаратів штучної вентиляції легень. Ситуація з поширенням коронавірусу складна. Однак, не потрібно поширювати паніку. Карантинні заходи, які запроваджені в Україні і у Львівській області зокрема, вони роблять усе можливе, щоб зменшити навантаження на лікарів, зберегти медичний персонал, і найголовніше вчасно й успішно боротися із коронавірусом. Тому закликаю усіх до спокою, виважених рішень, розгляду можливостей працювати дистанційно, не перебувати у місцях великого скупчення людей та дотримуватися елементарних заходів гігієни», – зазначив Олександр Ганущин.

Опубліковано у новини міста. Додати до закладок постійне посилання.